Apple VR kaskı kazara da olsa doğrulandı

celikci

New member
Apple’ın kapalı kapılar gerisinde geliştirdiği ve sır üzere sakladığı sanal gerçeklik kaskı artık çuvala sığmıyor. Kaskın etrafında geliştirilen yazılım ekosistemi ezkaza internete sızdırıldı.

Apple VR kaskı neler sunacak?

Apple
uzun müddettir sanal gerçeklik konusunda yatırımlar yaptığı biliniyor lakin hala kask konusunda bir bilgi elde edilemiyordu. Yalnızca yakın kaynakların sızdırdığı bilgiler mevcuttu fakat artık somut bilgiler geldi.

iPad rakiplerine iki kat fark attı

1 hf. evvel eklendi

GitHub üzerinde özel bir Apple kod havuzu kazara herkese açık hale getirildi. Bir iOS geliştiricisi de bu belgelere en azından bir daha bâtın hale getirilene kadar erişme bahtı buldu.

Apple’ın yeni kaskı için realityOS isminde bir işletim sistemi kullandığı anlaşılıyor. Muhakkak uygulamalar bu işletim sistemine erişim sağlıyor. Yani iOS ve realityOS içinde etkileşim sağlanabiliyor. realityOS yakın vakitte Apple Xcode simülatör uygulamasında test edilecek.

Apple VR kaskı ile ilgili donanıma ilişkin bir ayrıntı bulunamamış. Kırpılmış Apple M1 yongası, özel lensler, buhar temizleme sistemi, bağımsız realityOS işletim sistemi şimdilik bilinenler içinde.

• Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple Glass resmen doğrulandı