Apple, yeni iOS güncellemesiyle gelen özelliği geri aldı!

Adanali

Member
Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için iOS güncellemesini yayınladı. iOS 16.2 güncellemesiyle Apple Music Sing, Freeform uygulamaları ve HomeKit için mimari yükseltme ve daha biroldukça düzgünleştirme geldi. Ancak teknoloji devi, bu yeniliklerden birini ortaya çıkan sorun niçiniyle kaldırdı. Pekala, bu değişiklik hangisi? Haberin bilgilerina daima birlikte göz atalım.

iOS 16.2 güncellemesiyle gelen mimari yükseltme kaldırıldı

Apple, yeni sürümüyle HomeKit uygulamasındaki temel mimari için yükseltme getirdiğini açıklamıştı. Ancak yeni mimariye yükseltmek isteyen iPhone kullanıcıları, yükseltme yaparken takılı kaldığını ve uygulamanın karşılık vermediğini belirtti.

HomKit

ondan sonrasında iPhone kullanıcılarından kimileri, sorunun tabiatıyla çözüldüğünü belirtirken kimileri da uygulamanın kapandığını ya da bir daha suram istediğini deklare etti. Güncellemeden bir hafta daha sonra Apple, hususla ilgili açıklama yapmadan sessiz bir biçimde iOS 16.2 mimari yükseltme seçeneğini iPhone aygıtlardan kaldırdı. Yani artık iPhone kullanıcıları, artık HomeKit uygulamasına girdikten daha sonra yükselt seçeneğini goremiyor.Bu sorunun niye yaşandığı ile ilgili bir bilgi şimdilik bilgi yok. Apple’ın bahisle ilgili açıklama yapması bekleniyor. Öte yandan iOS 16.3 beta sürümünde de bu sorun yaşanmaya devam ediyor. Teknoloji devi Apple’ın ilerleyen vakit içinderda sunacağı yeni bir güncellemeyle yükseltme seçeneğindeki yanlışın düzeltilerek yeniliğin geri gelmesi beklenen. Ayrıyeten HomeKit’te yer alan gelişmiş özellikleri kullanmak için Apple TV’nin 4. jenerasyon ya da daha sonrası seçenekleri yahut HomePod üzere bir bağlayıcı gerekiyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 16.2 güncellemesinden şad musunuz ve bir daha sonraki güncelleme için beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.