Bu test, kaslarınızın hala yeterince güçlü olup olmadığını ortaya çıkarır.

KıtlamA

New member

Yaşa bağlı kas kaybı yavaş ama istikrarlı bir şekilde gelir. Videoda, Profesör Ingo Froboese yaşlandıkça formda kalmak için kullanabileceğiniz ipuçlarını ve püf noktalarını açıklıyor.

Kas kütlesinin doğal yıkımı erken yaşlarda, 30 yaş civarında başlar. Doktorlar sarkopeniden bu bağlamda bahseder. Bu konuda hiçbir şey yapılmazsa, 70 yaşına kadar kas kütlesinin yaklaşık yüzde 30’u kaybedilecek. İskeletimiz kaslar tarafından stabilize edildiğinden kemik sağlığı da zarar görür.

Sorun: Kas kaybı nedeniyle birçok şey bizim için giderek daha zor hale geliyor, bu nedenle genellikle daha az aktif oluyoruz. Nihayetinde sorunu yalnızca daha da kötüleştiren bir kısır döngü. Hedeflenen kas eğitimi bu nedenle artan yaşla birlikte daha önemli hale gelir.

Sağlık uzmanı sorularınızı yanıtlıyor

Ingo Froboese, Köln’deki Alman Spor Üniversitesi’nde sporda önleme ve rehabilitasyon alanında bir sağlık uzmanı ve üniversite profesörüdür. Yaşlılıkta kas kaybı konusu, gönül konularından biridir. Çünkü bu süreci önlemenin yaşam kalitesi ve bağımsızlık için sayısız avantajı vardır. 30 yılı aşkın araştırma ve deneyime dayanan uzman, kişisel kaynakları tanımak ve tanıtmak için “Formula Froboese” ile rehberlik sunuyor.

Prof. Dr. Froböse, t-online kamerasının önünde yaşlılıkta kas kaybıyla ilgili sorularınızı yanıtlıyor, hedeflenen kas gelişimi için değerli eğitim ipuçları veriyor ve sizin de yaşam kalitenizi kalıcı olarak nasıl artırabileceğinizi açıklıyor – burada veya videoda üstünde.

“Bana sor”, t-online’dan bir video formatıdır. Kullanıcılarımızın, ister ünlü insanlar ister günlük çevrenin kahramanları olsun, farklı insanlara soru yöneltmelerini sağlıyoruz. “Bana Sor” ile okuyucularımız bu insanları sorularıyla karşı karşıya getirebilir. İlgi çekici görüşme ortakları için önerileriniz için her zaman minnettarız: [email protected].