Çiçek Abbas sineması gerçek oldu! Sıfır araç bu hale geldi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Çiçek Abbas sineması gerçek oldu! Sıfır araç bu hale geldi
Esenyurt’ta sinema sahnelerini aratmayan hırsızlık bakılırsanleri şaşkına çevirdi. Geçtiğimiz cumartesi günü Örnek Mahallesi’nde yaşanan hadisede mahalleye dadanan bir küme hırsız, sabah saatlerinde gözüne kestirdiği araçların dört lastiğini jantları ile birlikte çaldı. Araçların altına da taş koyarak sabitleyen hırsızlar ise geride hiç bir iz bırakmadan kayıplara karıştı.

Sabah saatlerinde durumun farkına varan araç sahipleri neye uğradığını şaşırırken, durumu yetkililere haber verdi. Polis grupları olayla ilgili çalışma başlattı. Yaşanan hırsızlık ise Yeşilçam’ın önde gelen üretimlerinden İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerini oynadığı Çiçek Abbas sinemasındaki hırsızlık sahnesini akıllara getirdi. Yaşanan o hırsızlık anlarından geriye ise sahiplerinin taş üzerine oturtulmuş araçlarını çektiği görüntüler kaldı.

“EMEK BU KADAR UCUZ MU?”

Yaşanan hırsızlık hakkında konuşan araç sahibi Gökhan Dinç, “Dün akşam aracımı park ettim ve konutuma gittim. Sabah geldiğimde ise aracımı taş üstüne oturtulmuş ve sıfır lastikleri ile bir arada jantları çalınmış biçimde buldum. Yazık günah yani ne diyebilirim. Çalışıyoruz, çabalıyoruz emeğimizle bu araçları alıyoruz. Düşünsenize gecenin bir saati işten geliyorsunuz ve aracınızı park ediyorsunuz, sabah kalktığınızda ise bu görüntü ile güne başlıyorsunuz. Yani bu kadar ucuz mu emek ne diyebilirim ki. Aracım sıfır araçtı. Lastikleri yeniydi ve 4-5 bin TL üzere bir fiyatı vardı. Jantlar ise bedeli 2-3 bin TL içinde değişiyor. Yani en azından 15 bin TL üzere bir ziyanım var. Maddi ziyanı da geçtim can kahrı yetiyor beşere. Benim annem engelli, bu araç onun rahatı için vardı. Buradan hırsızlara sesleniyorum. Siz bu aracı bu hale getirerek engelli bir hanımın kolunu kanadını kırdınız” dedi.

Olay hakkında konuşan bir diğer araç sahibi İbrahim Eraslan, “Dün otomobilimizi buraya park ettik ve geldiğimizde otomobilimiz o biçimdeydi. Ne diyeyim ki, diyecek bir şey yok yani. Polis grupları geldi ve parmak izi aldı. Olayla ilgili inceleme başlattı. Bu yaşanan hırsızlık ise burada tek değil, bu bölgede buna misal 4-5 farklı hırsızlık daha olmuş. Olan oldu artık. İnşallah kısa müddette bulunurlar” dedi.