Eşine hayatının en manalı armağanını verdi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Eşine hayatının en manalı armağanını verdi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşayan 11 yaşında ‘Umut’ isminde bir çocuk babası Kuzey Öztürk, geçen temmuz ayında sarılık şikayetiyle doktora gitti. Fakat, sorunun sıradan olmadığı ortaya çıkınca Öztürk, teşhis ve tedavi için eşi Filiz Öztürk ile İzmir’e geldi. İzmir’deki Kent Hastanesi’nde Öztürk’e siroz teşhisi temalıp, karaciğerinde tümör tespit edildi. Hem siroz tıpkı vakitte karaciğer kanserine kesin tedavi olarak nakil önerildi. Nakil gündeme gelince hiç düşünmeden 17 yıllık eşine donör olmak isteyen Filiz Öztürk’ün tetkikleri yapıldı. Uygun olduğu belirlenince de çift, oluşturulan grup tarafınca ameliyata alındı. Nakil muvaffakiyetle gerçekleşti.

‘KADAVRADAN BAĞIŞ BEKLEYECEK VAKTİ YOKTU’

Kuzey Öztürk’ün karaciğer sirozu ve erken evre karaciğer kanseri olan bir hasta olduğunu belirten İzmir Kent Hastanesi Karaciğer Nakli ve Hepatobiliyer Cerrahi Kısmı Kurucu Lideri Prof. Dr. Murat Kılıç, “Kuzey Öztürk acil bir biçimde karaciğer nakli olması yardımıyla hem sirozdan hem kanserden kurtuldu. Karaciğer nakli olması gereken hastalar şayet evlilerse, birinci istekli verici adayları eşleri oluyor. Öztürk çiftinde de bunu yaşadık. Filiz Hanım birinci istekli adaydı. Kuzey Bey’in de kadavradan bağış bekleyecek vakti yoktu. Eşi uygun donör olunca nakil de uzun vakit beklenmeden gerçekleştirildi” dedi.


‘BİZİM KELAMIMIZ SÖZ’

Öztürk çiftini, hastalık sürecinde Filiz Öztürk’ün ikizi Güliz Sezer ve Kuzey Öztürk’ün ikizi Aylin Çağlar yalnız bırakmadı. İkiz kardeşlerinin bir an olsun yanlarından ayrılmadığı Filiz-Kuzey Öztürk çifti ise denetime geldikleri hastanede hem sevgiye birebir vakitte organ bağışının ehemmiyetine dair bildiriler verdi. Sorgusuz sualsiz eşine istekli verici olan Filiz Öztürk, “Nikah masasında verdiğimiz kelamlar öylesine söylenmiş kelamlar değildi. Bizim kelamımız söz. Eşim de benim için birebir fedakarlığı hatta fazlasını yapardı. O benim hayat arkadaşım, oğlumun babası. Düzgün günde makûs günde, hastalıkta sıhhatte daima birlikte, birbirimize desteğiz. Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nü meskende ya da dışarıda kutlardık. Operasyon niçiniyle meskende kutlayacağız lakin bu defa daha manalı, coşkulu olarak” diye konuştu.


‘HERKESİ ORGAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUM’

Kuzey Öztürk de “Bu yıl Sevgililer Günü’nü kutlayacak daha fazla sebebimiz oldu. Zira eşim bana en hoş, en kutsal hediyeyi verdi. bu biçimdesine pahalı bir armağanla hayat buldum. Fakat benim kadar şanslı olmayan hastalar var. Vericileri yok ve kutsal bağış bekliyorlar. Organlar toprak olmasın, hayat versin istiyoruz. Ve herkesi organ bağışına davet ediyorum” diye konuştu.