Google Mesajlar’dan sevilen iOS özelliği geliyor

Adanali

Member
Google Bildiriler, geçtiğimiz aylarda reaksiyon verme ve iPhone’dan gelen emojileri görme özelliğini kullanıma sunmuştu. Firma, Eylül ayında ise bildirilere emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunmaya başladı. Ancak bir daha de iOS‘ta yer alan bir özellik Google İletiler üzerinde eksik kaldı. Bunun olmaması için Google İletiler, yeni özelliğini test etmeye başladı. Pekala, bu özellik nedir? Haberin bilgilerina daima birlikte göz atalım.

Google İletiler için emoji ile reaksiyon verme özelliği genişliyor!

Google Bildiriler uzun müddettir bir gönderiye basılı tutarak emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunuyor. Lakin bu özellikte sadece sevinçten gözünden yaş gelen emoji, gözünden kalp çıkan emoji, kızgın hız emoji üzere temelde en hayli kullanılanlardan yedi tanesi yer alıyordu.


Yedi tane emoji birtakım Google İletiler kullanıcıları için yetersiz kalıyordu. Ayrıyeten ek olarak WhatsApp ve iOS üzerinde bildiriler için emojiyle reaksiyon verme özelliğinde rastgele bir hudut bulunmuyor. İkisinde de istenilen emojiler reaksiyon vermek için kullanılıyor.Firma, artık emojilerin yanına WhatsApp’ta yer aldığı üzere + işaretli bir emojiyle başkalarının de kullanılmasını sağlayacak. WhatsApp için de durum motamot bu türlü ilerlemişti. Şirket emojilerle reaksiyon verme özelliği için en evvel en epeyce kullanılanları sundu. bir süre daha sonra ise bunu genişleterek uygulama üzerinde yer alan bütün emojileri kullanım için müsaade verdi.

Google İletiler için emojilerle reaksiyon verme özelliği yenidendan belirtmek gerekirse şimdilik test kademesinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik meçhul. Firma iOS’ta yer alan özellikleri, kendi kullanıcılarının da deneyimlemesi için güncelleme yapıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google İletiler için test evresindeki yeniliği nasıl buldunuz ve uygulamadan beklediğiniz özellikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.