İstihdama yönelik yapay zeka eğitimi başlıyor

Adanali

Member
Google Developers ve inzva işbirliği ile düzenlenen “Makine Tahsili Eğitim Programı”, yapay zekaya ilgi duyanlara 4,5 ay boyunca çeşitli eğitimler vererek, onları Türkiye’deki bilişim şirketleri ile buluşturmayı hedefliyor. Büsbütün fiyatsız ve çevrimiçi olan program, her düzeyden iştirakçiye açık.

Avrupa, Güney Kore, Güney Amerika ve Japonya ile birebir anda başlayacak bu programda iştirakçiler, yalnızca “Makine Öğrenmesi” teorisini öğrenmekle kalmayıp, beraberinde alandaki mühendislik sorunlarını de yapay zeka ile çözebilecek düzeye gelecek.

Google ile inzva güçleri birleştirerek etkiyi artırıyor

5 yıldır yapay zeka alanında akran eğitimi ile biroldukca program gerçekleştiren ve 5000’den çok gence fiyatsız eğitim programı düzenleyerek katkı sağlayan inzva topluluğunun tecrübesi ve Google’ın uzmanlığının birleşmesiyle Türkiye’deki gençlerin bilgi birikimini artırmak hedefleniyor.

Google makine öğrenmesi uzmanları ve inzva’nın istekli eğitmenleri tüm iştirakçilere program boyunca eğitim içeriği, canlı kodlama, soru/cevap buluşmaları, uygulama dersleri, canlı kodlama üzere konularda takviye olacak.

Google Geliştirici Ekosistemi Bölge Önderi Barış Yesugey programla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Google olarak Türkiye’deki birinci makine tahsili programını başlatıyor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Temmuz ayında başlatıp Kasım ayına kadar sürdüreceğimiz programla yüzlerce geliştiricinin sanayiye birinci adımını atmasına yardımcı olarak, makina tahsilini kapsamlı formda anlatmayı hedefliyoruz.

Program kapsamında iştirakçiler, tümü online olarak gerçekleştirilen uygulamalı eğitim, müsabaka, konuşma oturumu, sertifika imtihanı üzere içerikler ve araçlar aracılığıyla güçlü bilgi ve marifetlere sahip olacaklar.”

inzva’nın genel müdürü Utku Yavuz ise Google ile yaptıkları işbirliği yardımıyla daha fazla şahsa takviye sağlayabileceklerini belirtti.

“Google ile olan paydaşlığımız yardımıyla gençlere daha fazla dayanak sağlayabileceğimiz için fazlaca memnunuz. Ayrıyeten Google ile yapay zeka eğitimi alanında Türkiye’deki birinci ortağı olmaktan da büyük heyecan duyuyoruz.

Makine ve derin öğrenme eğitimleri konusunda tecrübemizi Google uzmanlığı ile birleştirerek Türkiye’deki gençlere ve bilişim bölümüne daha fazla yarar sağlayacağız.”

“Makine Tahsili Eğitim Programı” 12 haftalık Coursera Derin Öğrenme Kursu ile başlıyor. İştirakçiler sonrasındasında TensorFlow Sertifikası’nı alabilmek için mentorler eşliğinde uygulamalı eğitimler alacak. Akabinde Kaggle platformunda yarışlara girerek ayrıntılarını ölçecek.

Program sonunda ise iştirakçiler teknoloji dünyasından uzmanlar eşliğinde meslekleri hakkında yönlendirme alabilecek. Coursera kurs fiyatı ve tüm sertifika fiyatları de Google tarafınca karşılanacak.

Bilişim şirketleri ile irtibat kurma

4,5 ay sonunda programın gerekliliklerini yerine getirerek muvaffakiyet ile mezun olan iştirakçiler istekleri doğrultusunda yapay zeka alanında faaliyet gösteren şirketlerle istihdam gayeli temas kurabilecek.

Sınırlı sayıda iştirakçinin kabul edileceği programın müracaatları 26 Haziran 2022’de kapanıyor.

Programa müracaat yapmak için: https://events.withgoogle.com/google-ml-bootcamp-tr/