Kocasıyla ilgi yaşayan bayanın konutunu bastı! Adliye önündeki poz yüzünden yeniden yargılanıyorlar

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kocasıyla ilgi yaşayan bayanın konutunu bastı! Adliye önündeki poz yüzünden yeniden yargılanıyorlar
Olay, 18 Ekim 2014’te meydana geldi. Devrek ilçesindeki bir ortaokulda kantin işleten Şenay K. ile yanında çalışan Songül Ş., birebir kantinde yaklaşık 6 ay çalıştıktan daha sonra ayrılıp Zonguldak’a taşınan Aslı U.Y.’nin eşleriyle münasebet yaşadığını argüman edip meskenine gitti. İki arkadaş giderken yanlarına Nejla Ç.’yi de aldı.

3 bayan, argümana nazaran Aslı U.Y.’yi kurusıkı tabancayla tehdit edip, silahın kabzasıyla darbederek makasla saçını kesti. Şenay K. ve Songül Ş., Aslı U.Y.’ye eşleriyle bir arada olduğunu zorla itiraf ettirip o anları kameraya kaydetti. Şüpheliler, Aslı U.Y.’yi olayı kimseye anlatmaması için tehdit edip, iki cep telefonunu da gasbederek meskenden ayrıldı.

Aslı U.Y.’nin şikayeti üzerine 3 bayan hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın akabinde şüpheliler hakkında ‘yaralama’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘yağma’, ‘hakaret’ ve ‘silahla tehdit’ kabahatlerinden dava açıldı.


ARGÜMANLARI YALANLADI

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan sanıklardan Şenay K., “Amacımız konuta zorla girmek ya da dövmek değildi. Bizi kendisi meskene davet etti. ’Kocanıza sahip çıksaydınız’ üzere şeyler söylemiş oldu. Benim eşimle bir arada olduğu için bunu kendime yedirememiştim. Özür bile dilemiyordu, dikleniyordu. Bu niçinle sırayla hepimiz silah doğrultup kendisini darbettik” dedi.


Sanık Songül Ş. de Aslı U.Y.’nin kendilerine hakaret ettiğini anlattı. Aslı U.Y. ise sanıkların eşleriyle alakası olmadığını söyleyerek savları yalanladı. 22 Ekim 2015’te verilen kararda, 3 bayan hakkında toplamda 1’er yıl 8’er ay mahpus cezası verildi. Kararın açıklanmasına geri bırakıldı. ‘Yağma’ cürmünden ise Aslı U.Y.’ye cep telefonlarının teslim edilmesi niçiniyle 3 sanık beraat etti.

VERDİKLERİ POZ GÜNDEM OLDU

sonucun akabinde adliye önünde birbirlerine sarılıp verdikleri poz toplumsal medya hesaplarında paylaşarak, Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na atıfta bulunan Şenay K., Songül Ş. ve Nejla Ç.’nin, “Beycuma tatil köyünü adres gösterenlere bu da kapak olsun. Kâfi sanırım. Zonguldak Adliyesi” bildirisiyle fotoğrafları, o devir yapılan haberlerde gündem oldu.

YARGITAY KARARI BOZDU

Aslı U.Y., avukatı aracılığıyla karara itirazda bulundu. Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, 3 bayan hakkındaki ‘yağma’ hatasından verilen beraat sonucunın bozulup ceza verilmesini talep etti. 10 Mart 2021’de verilen sonucun akabinde, Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar görülen davaya Şenay K., Songül Ş., Necla Ç. ve Aslı U.Y. katılmadı. Mahkeme heyeti, sanıkların tabiri alınması için duruşmayı erteledi.