Ödeme için son gün: Aracı olanlar dikkat

Felaket

New member
Motorlu taşıtlar vergisinde bu yıla ait birinci taksit ile olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenen KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ve ödeme mühletleri 31 Ocak Pazartesi günü sona erecek.

BUGÜN SONA ERİYOR
Motorlu taşıtlar vergisinde bu yıla ait birinci taksit ile olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenen KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ve ödeme müddetleri 31 Ocak Pazartesi günü dolacak. 7256 sayılı yapılandırmada 7’nci, 7326 sayılı yapılandırmada 3’üncü taksit ödemelerinin de ay sonuna kadar yapılması gerekiyor.
MTV’nin birinci taksiti, Gelir Yönetimi Başkanlığına ilişkin www.gib.gov.tr internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Taşınabilir uygulaması üzerinden 02.00-22.00 saatlerinde ödenebiliyor. İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan MTV ödeme alanına yalnızca plaka ve TC kimlik numarası ayrıntılarını giren mükellefler de MTV borçlarını görüntüleyip ödeme imkanına sahip. Mükellefler, mutabakatlı bankaların kredi kartı, banka kartı ve banka hesabı aracılığıyla bu bankaların şubelerinden, internet ve telefon bankacılığı ile taşınabilir bankacılık yoluyla, PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden MTV ödemesini gerçekleştirebiliyor.