Pilot Otojiro Tanimoto hayatını kaybetti, 23 yaşındaydı

sosyolog

Global Mod
Global Mod
Japon pilot Otojiro Tanimoto hayatını kaybetti: Korkunç yas, Haruki Noguchi’nin ölümünden birkaç hafta sonra duyuruldu.
İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 5 Eylül 2023
Otojiro Tanimoto’ya veda: Japon sürücü, yarış sırasında geçirdiği korkunç kaza sonrasında 23 yaşında hayatını kaybetti. Haber Tatara Aprilia ekibi tarafından iletildi.

Pilot Otojiro Tanimoto hayatını kaybetti, 23 yaşındaydı


Yeni bir korkunç yas, motosiklet dünyasını şok etti. Zamansız ve ani ölümünden sadece birkaç hafta sonra Haruki Noguchipilot bile Otojiro Tanimoto 20 Ağustos Pazar günü Motegi pistinde meydana gelen kaza sonucu hayatını kaybetti.

23 yaşındaki Tanimoto, sezonun All Japan Superbike JSB1000 sınıfının beşinci turunda yarışırken, yarışın üçüncü turunda başka bir sürücüyle temasa geçerek bayraklara sert bir şekilde çarptı.

Tatara Aprilia takımının duyurusu


Japon sürücü hemen kurtarıldı ancak durumu en başından beri son derece ciddi görünüyordu. 23 yaşındaki genç, uçakla Tochigi Eyaletindeki Dokkyo Üniversite Hastanesine kaldırıldı. Nihayet 5 Eylül Salı günü erken saatlerde hastanede öldü.

Tanimoto, 2022’de Stock 1000’de yarıştı. Bir yıl sonra, Japon Superbike kategorisinde ilk sezonunu yaşadı ve Tatara Aprilia takımının Aprilia RSV4 1100’ünün üzerinde yarıştı ve daha sonra çocuğun vefatını duyurdu.