Raylı sistemler bölümü 10-12 Mayıs’ta Eskişehir’deki fuarda buluşacak

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Lideri Metin Güler, fuarın ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nin konut sahipliğinde birinci sefer düzenleneceğini belirtti.

Güler, Eskişehir’in 130 yıla yaklaşan raylı sistemler deneyimini ve üretim kabiliyetini ortaya çıkaracak bir tertip olmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Fuarın, Eskişehir’in raylı sistemlerdeki potansiyelinin memleketler arası alanda tanıtımına da katkı sağlayacağını aktaran Güler, şunları kaydetti:

“Fuarda yerli ve yabancı olmak üzere 90’dan fazla firma stant açacak. Fuarla bir arada eş vakitli olarak düzenlenecek tepede kesimdeki firmalar ile profesyoneller bir ortaya gelecek. Fuar, Eskişehir’in raylı sistemler potansiyelini global ölçekte tanıtacak. Firmalara birebir iş görüşmeleri de yapabilmesi için taban oluşturuldu. Raylı sistemler alanında faaliyet gösteren Türkiye’deki ve dünyadaki altyapı ve üstyapı firmaları, çekilen ve çeken araç üreticileri, teknoloji, sinyalizasyon, güvenlik ve kalite denetim firmaları mamüllerini tanıtacak.”

“Eskişehir’in raylı sistemler kesiminden daha fazlaca hisse almasını istiyoruz”

Metin Güler, Eskişehir’in raylı sistemlerde Türkiye’nin en değerli ve esaslı üretim üslerinden biri olduğuna değinerek, fuarın raylı sistemlerde birincilere imza atan, birinci yerli üretim lokomotifi üreten Eskişehir’e yakışacağını vurguladı.

Eskişehir’in raylı sistemlere yönelik deneyim ve potansiyelinin global ölçekte tanıtılmasının kıymetine işaret eden Güler, şu biçimde konuştu:

“15 ülkeden iştirak sağlayacak yerli ve yabancı iş insanları fuar vesilesiyle Eskişehir’in bu istikametine tanıklık edecek. Raylı sistemler sanayisi, dünyada hem yolcu tıpkı vakitte yük nakliyatının artması ötürüsıyla her geçen yıl daha da büyüyor. Eskişehir’in raylı sistemler kesiminden daha fazlaca hisse almasını istiyoruz. Bölüme Eskişehir’den yeni global firmalar eklenmesi için çalışıyoruz. Demiryolu Sanayisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı’nın raylı sistemler kesiminde global iş birlikleri sağlamasını umuyorum.”