Tırnak mantarını 2 saatte nasıl tedavi edersiniz: Gerçek nedir?

KıtlamA

New memberTırnak mantarını keşfeden herkes, onu olabildiğince çabuk, ideal olarak birkaç saat içinde iyileştirmek ister. Mantarın ne kadar çabuk ortadan kaldırılabileceğini okuyun.

Bir bakışta en önemli şeyler

Rengi solmuş, deforme olmuş ve kalınlaşmış, gittikçe kırılgan hale gelen tırnaklar, tırnak mantarının (onikomikoz) tipik bir belirtisidir. Tedavi edilmezse çevredeki tırnaklara yayılır. Tırnak mantarı aynı zamanda tırnak plağının tamamını da yok edebilir.


Durumu tedavi etmenin çeşitli yolları vardır. Bu, yönteme bağlı olarak farklı süreler alır. Peki tırnak mantarı iki saat içinde iyileştirilebilir mi? Yoksa bir hafta içinde mi?


Tırnak mantarını iki saatte iyileştirin: Bu gerçekçi mi?


Hayır. Tırnak mantarını iki saatte veya birkaç gün veya bir haftada iyileştirebilecek bilinen bir tedavi yoktur.


Aksine, tırnak mantarını tedavi etmek çok fazla sabır gerektirir. Mantarın tamamen yok olması genellikle haftalar hatta aylar alır. Ve bu önemlidir: Patojenlerden herhangi bir kalıntı kalırsa, bunlar tedavi bittikten sonra tekrar yayılacaktır. Başarılı bir tedavinin ön koşulu, bunun düzenli olarak ve yeterince uzun bir süre boyunca gerçekleşmesidir.


Tırnak mantarından nasıl kurtulurum


Tırnak mantarı iki saat içinde o kadar kolay tedavi edilemez; ne cila, tablet, ne de sirke veya çay ağacı yağı gibi ev ilaçları. (Tırnak mantarı için ev ilaçlarını burada okuyabilirsiniz.)


Her durumda, tırnak mantarına dair herhangi bir belirti varsa tıbbi yardım almanız önerilir. Halk, bunun gerçekten tırnak mantarı mı yoksa tırnak sedef hastalığı gibi başka bir hastalık mı olduğundan emin olamaz.


Durum hafifse cila ve kremlerle tedavi genellikle yeterlidir. Ancak mantar zaten yayılmışsa doktor tablet reçete edecektir. Hangi aktif bileşenlerin mümkün olduğunu burada okuyabilirsiniz.


Çözüm


Tırnak mantarının iki saatte ya da birkaç günde geçmesi mümkün değildir. Mantarın tamamen ortadan kalkması genellikle haftalar ila aylar alır. Mantardan kurtulmak için etkilenenler reçetesiz vernikler veya tentürler kullanabilir. Ancak tabletlerle (ek) tıbbi tedavi sıklıkla gereklidir.