Windows 11 Build 22000.120 ile Neler Değişti?

Adanali

Member
Biroldukca kişinin dört gözle beklediğini Windows 11 hala birtakım testlerden geçiyor ve Insider kanallarında yeni yapılar yayınlanmaya devam ediyor. Hatırlarsanız yeni işletim sisteminin Beta kanalına adım attığını yazmıştık. Yeni Windows 11 Insider Preview 22000.120 yapısı ise tıpkı zamandav tıpkı vakitte Beta kanalları için yayınlandı.

Windows 11 KB5005188, masaüstü kullanıcıları için geliştirmelerle birlikte geliyor. Teknoloji devi, Evrak Gezgini’nin sağ tık menüsünü kompakt bir arayüzle güncelledi. Windows 11’in sağ tıklama menüsü masaüstünde hayli büyük görünüyordu, fakat Microsoft nihayet yeni sürümle birtakım değişimler yaptı. Ek olarak, bir açılır menüyü entegre ederek Belge Gezgini’ninde yer alan “Yeni” düğmesini şu an geliştiriyorlar.

Windows 11, aslında bir küme küçük uygulamadan oluşan yeni bir widget paneli ile bir arada gelecek. Bu widget’lara direkt nazaranv çubuğundan erişmek mümkün ve kullanıcılara hava durumu güncellemeleri, spor karşılaşma sonuçları, trafik güncellemeleri ve daha fazlası sunuluyor.

Build 22000.120, Windows 11 kullanıcıları için yeni bir Aile widget’ı da getirdi. Bu widget, Microsoft hesabınız tarafınca kullanılırken tüm lisanlarda ve bölgelerde mevcut olacak. Ayrıyeten Widget menüsüne sabitlendiğinde, Microsoft aile kümesindeki son aktiflikleri görmek mümkün.

Şirket, nazaranv Çubuğundaki sohbet simgesi için bildirim simgesini de kullanıma sunuyor. Bu simge, kullanıcıların okunmamış ikazları direkt misyon çubuğundan görüntülemesine imkan tanıyacak. Bunun yanında misyon çubuğu önizleme pencerelerindeki kapat düğmesinde iyileştirmeler yapılmış.

• ALT + Tab, nazaranv Görünümü ve ek yardım ortasındaki boşluk ve küçük fotoğraf boyutları düzeltildi.
  • Evrak Gezgini artık karanlık moddayken güncellenmiş bir kaydırma çubuğuna sahip.
  • Belge Gezgini’ni etkileyen bir bellek yanılgısı giderildi.
  • Kaynak kullanmasını azaltmak için Belge Gezgini’nin komut çubuğu güncellendi.
  • Microsoft, explorer.exe çökmelerini düzeltti.
  • İrtibat menüsündeki kırpılmış manzara ve titreme düzeltildi.
  • Kaydırma çubuğu sıkıntıları çözüldü.
  • Belge Gezgini’ndeki butonlar (radio butonları) artık seçili durumdayken vurgulanmış olarak görünüyor.
  • Microsoft, belge süreci bağlantı kutularını etkileyen bir sorunu düzeltti.