Apple CEO’su Tim Cook’tan çarpıcı metaverse açıklaması

celikci

New member
Apple’ın son finansal çıkar toplantısında konuşan Tim Cook, son vakit içinderda gündemden düşmeyen metaverse dünyasıyla ilgili heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Apple, metaverse’e inanıyor

Cook; Apple’ın halihazırdaki sanal gerçeklik çalışmalarıyla ilişkilendirdiği metaverse’in, yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ve şirketin bu alana yatırım yaptığını belirtiyor.

Tim Cook, metaverse ile ilgili sorulan sorulara, “Özellikle inovasyona odaklanmış bir şirketiz ve App Store’da 14.000’den çok AR uygulamamız var.” dedi ve Apple’ın sanal gerçeklik alanında büyük potansiyel gördüğünü ve şirketin buna göre yatırım yaptığını kaydetti.

Cupertinolu teknoloji devi uzunca bir müddetdir bir artırılmış gerçeklik teknolojilerine, gerek donanım gerekse de yazılım kanadında önemli yatırımlar yapıyor. O denli ki son iPad Pro ve iPhone modellerine dahil edilen LiDAR sensörü, şirketin AR alanında yaptığı donanımsal çalışmaların son örneği olarak gösterilebilir. Ayrıyeten Apple’ın uzun müddettir VR gözlüğü üzerinde çalıştığı da biliniyor. Sanayi kaynaklarından gelen son bilgiler, kelam konusu VR gözlüğün yıl sonlarına gerçek duyurulabileceği tarafında.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Metaverse şişirilmiş balon mu? Apple CEO’su Tim Cook cevapladı