ATO meslek komitesi seçimleri yapıldı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ankara Ticaret Odasının (ATO) meslek komiteleri ve Meclis üyeliği seçimleri dün gerçekleştirilirken ATO İdare Konseyi Lideri Gürsel Baran, oy kullandığı 45 No’lu Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesinden Meclis üyesi seçildi.

Odadan yapılan açıklamaya göre, seçimler, Ankara Ticaret Odası Kongre ve Aktiflik Merkezi’nde (ATO Congresium) gerçekleştirildi.

38 bin 565 kişinin yetki evrakı aldığı ve 24 bin 455 üyenin oy kullandığı seçimlerde, 68 meslek komitesinde 1628 aday, 117 liste halinde yarıştı. 140 sandıkta oy kullanma sürecinin yapıldığı seçimlerde, ATO üyelerinin oylarıyla 68 meslek komitesinin 192’si Meclis üyesi olmak üzere 452 komite üyesi ile 452 yedek üyesi seçildi.

ATO İdare Heyeti Lideri Baran, oy kullandığı 45 No’lu Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesinden Meclis üyesi seçilerek boya satıcıları ve imalatçıları dalının temsilcisi oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu da oy kullandığı 15 No’lu Sıhhi Tesisat Materyali Satıcıları Meslek Komitesinden Meclis üyesi seçildi.

“En geniş iştirakli seçim”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Baran, seçimin Ankara Valiliğinin aldığı geniş güvenlik tedbirleri eşliğinde huzur ve inanç ortamında tamamlandığını bildirdi. Baran, “Odamızın asırlık birikimine ve ahilik geleneklerine yakışır bir seçim gerçekleşti. Üyelerimiz, ATO’nun dal temsili noktasında değerinin farkındalığı ortasında odasına sahip çıkarak, bugüne kadar yapılan en geniş iştirakli seçimi gerçekleştirdi ve 68 meslek komitesindeki temsilcilerini seçti. Bu seçim, gelecek yıl Cumhuriyetimiz ile birlikte 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlayacak olan Ankara Ticaret Odamızı yönetecek gerçek bölüm temsilcilerinin belirlenmesi açısından farklı ehemmiyet taşıyordu. Bu seçimlerin kaybedeni olmadı, kazanan ise üyelerimiz ve Ankara oldu. Ülkemiz ve iş dünyamız için iyi, uğurlu olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamaya bakılırsa, ATO meslek komiteleri ve Meclis üyelikleri seçimi sonuçlarının nihaileşmesinin akabinde ATO İdare Konseyi Lideri ile İdare Şurasının asıl ve yedek üyeleri, Disiplin Heyetinin asıl ve yedek üyeleri ve Birlik Genel Şurası delege seçimleri gelecek günlerde gerçekleştirilecek.