Bakan Soylu şehit ve gazi ailesi yakınları ile bir ortaya geldi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Bakan Soylu şehit ve gazi ailesi yakınları ile bir ortaya geldi
Orta Doğu’da iç savaşın ortasında yetişen çocuklara kol kanat geren milletin Türk milleti olduğunu belirten Soylu, “O çocuklara kim sahip çıktı? Annesiz, babasız kalan o yetimlere kim sahip çıktı? Yaşlı bayanlara, kolu kesilen, bacağı kesilen insanlara bu millet sahip çıktı. Kimi sivil toplum örgütleriyle gitti. Kimi ticaret odasından para topladı. Kimi esnaftan malını mülkünü topladı. O insanlara yardım etmeye çalıştı. Devlet elinden geleni yapmaya, belediyeler elinden geleni yapmaya çalıştı. Pekala biz orada neyi kurtardık. Aslında orada dünyayı kurtardık, alemi. Nedir alemi kurtarmak? Çok net. Bizim inancımız bize der ki “Her insan bir alemdir. Hepimiz bir ortaya gelsek bir çocuk imar edebilir miyiz? Milyonlarca çocuğun yaşamasına vesile oldu bu büyük millet ve bu aziz millet. Milyonlarca çocuğun zulüm altında yok olmasını engelledi dedi.

DAHA YENİ BAŞLIYORUZ, ÇOK İŞİMİZ VAR

Bakan Soylu, “Dünyanın en büyük barajlarını yapıyoruz. Nükleer santralleri yapıyoruz. Daha onları devreye alacağız. Türkiye altyapısını kuvvetli bir biçimde hazırladı. Biz bunları yaparken Avrupa sarsılıyor. Ne yapacağını bilemiyor. Biz bunları yaparken burada bir kere daha söylemek istiyorum. Amerika ne yapacağını bilemiyor. Dünyada bizim haysiyetsiz bir imzamız yok. Karşımızdakilerin haysiyetsiz imzaları var. Irak’ta var. Suriye’de var. Afganistan’da var. Filistin’de var. Bizatihi bize karşı var, bizim milletimize karşı var, bizim ülkemize karşı var. İşimiz bitmedi. İşimiz daha yeni başladı. Şayet işimiz bitti dersek şehitlerimizin hakkına gireriz. İşimiz bitti dersek. Bu ülke için fedakarlık yapan ve binbir haksızlıkla karşı karşıya kalanların hakkına gireriz. İşimiz bitti diyemeyiz. Daha epey işimiz var” diye konuştu.

Bakan Soylu, programın sonunda şehit ve gazi yakınları tarafınca verilen kalpağı giydi. Bakan Soylu’ya Samsunspor forması da armağan edildi.

‘ÜRKECEK YAHUT KORKACAK DEĞİLİZ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit ve gazi ailesi yakınları ve sivil toplum kuruluşları ile bir ortaya gelmesinin akabinde Asarcık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerinin toplantısına katıldı. Burada konuşan Bakan Soylu, Türk milletinin mazlumun her vakit yanında olacağını belirterek, “PKK/PYD ve DEAŞ Irak ve Suriye’nin devlet otoritesini alt etmiştir. Yanıbaşımızda İran var, on yıllardır Amerika ve Batı ambargosuyla karşı karşıya. 2000’li yılların başında Afganistan, Amerika tarafınca işgal edilmiştir. Milyonlarca insan toprağından edilmiştir. Geçen hafta İdlib’teydim, onbinlerce beşerle karşılaştım. Şu millet olmasa, oradaki millet aç biilaç kalır. Terör örgütleri Batı ve Amerika olmadan adım atabilir mi? Bunu bilmiyor mu herkes. Doğruyu ne vakit söyleyeceğiz, öteki dünyaya gittiğimiz vakit mı söyleyeceğiz? Ne yapacağız yani, PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ güneyimizde bir terör koridoru açarken, ‘Aman kimseyi ürkütmeyelim’ mi diyeceğiz? Ürkecek miyiz, korkacak mıyız? Ne vakte kadar korkacağız? Şayet korksaydık, şu an terör koridoru kurulmuştu. Afrin’e girmeseydik. Zeytindalı Operasyonu’nu yapmasaydık, Fırat Kalkanı Harekatı’nı yapmasaydık, o koridoru kurmuşlar ve kendi devletlerini ikame etmişlerdi. Ne yapacaktık yani? 21’inci yüzyıldan gelecek kuşaklara, çabucak güneyimizde terör devletinin kurulduğu bir miras mı bırakacaktık? Bu erdemle mi yaşayacaktık. Dünyada kim olursa olsun, bedeli ne olursa olsun biz buna direnmek zorundayız. Biz biliriz ki, biz bunu ortaya koyarsak, geleceğimiz bize beddua değil dua eder” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ KİMSE TUTAMAYACAK’

PKK’nın her yıl, Avrupa’da 2 buçuk milyar dolar uyuşturucu ticareti yaptığını belirten Bakan Soylu, “Ben mi yaptırıyorum bu ticareti? Amerika, binlerce TIR dolusu malzemeyi PKK ve PYD’ye gönderiyor. Biz mi gönderiyoruz? Güç bir coğrafya tabi. niye güç bi coğrafya? 600 yıl boyunca bütün dünyaya karar süren bir ecdadın ahvaliyiz biz. Türkiye, darbe vesayetini bitirdi. Medya vesayetini bitirdi. Yargı üzerinden kendisine uygulanan vesayeti bitirdi. Türkiye’nin bir tek vesayeti kaldı. O da ekonomik vesayet. Türkiye, o ekonomik vesayeti bitirmenin de alt yapısını hazırlıyor. Terör, bizim ekonomik vesayeti bitirmekteki en sorunlu konumuzdu. Haydi bakalım, çıksınlar da yapsınlar yapabileceklerini. Tunceli Ali Boğazı’nı bilirim. Orada 2 bin terörirst idman yapıyordu. Artık adam oynatmıyoruz adam, hareket ettirmiyoruz. Nasıl geldik bu noktaya? Kelamla lafla gelmedik. Türkiye, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde istikrarlarını düzgün kurmuştur. Türkiye’nin birinci asrı 29 Ekim 2023’de doluyor. Biz, hem birinci tıpkı vakitte ikinci asrı yaşayan bir milletiz. Ve Allah şahittir. Burada milletine inanan bir kardeşiniz olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak sizlere söylüyorum. Türkiye’yi kimse tutamayacak” diye konuştu.