Gecelik giydiren kuşkulu, öbür birine daha birebir işkenceyi yapmış

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Gecelik giydiren kuşkulu, öbür birine daha birebir işkenceyi yapmış
Olay, perşembe günü Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde meydana geldi. Yaşar Çakıcı, yanındaki 2 arkadaşıyla birlikte ortalarında kız sıkıntısı bulunan E.M.’yi meskenine götürdü. Burada, taraflar içinde tartışma çıktı.

Yaşar Çakıcı ve arkadaşları, E.M.’nin ellerini kelepçeleyip ağzını bantladı, ayaklarını bağladı. Küme, yere yatırdıkları E.M.’yi tekme ve yumruklarla dövdü. Bu sırada Yaşar Çakıcı belinden çıkardığı tabancanın namlusunu E.M.’nin ağzına sokup tehdit etti, akabinde da mermi yutturdu. Şüpheliler, sonrasındasında kıyafetlerini çıkardıkları E.M.’ye bayan elbisesi giydirdi. E.M.’ye sabaha kadar azap yapan 3 kuşkulu, o anları da cep telefonunun kamerasıyla kaydetti.

GENÇ KIZ DA EVDEYMİŞ

E.M.’nin arkadaşlarının ihbarı üzerine Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, harekete geçti. Adresini tespit ettikleri konuta baskın yapan gruplar, E.M.’yi kurtarıp Yalçın Çakıcı’yı gözaltına aldı. Yapılan araştırmada, hem E.M.’nin birebir vakitte Yaşar Çakıcı’nın Gamze Ü. ismindeki kızı sevdiğini ve bu niçinle de ortalarında hasımlık olduğunu belirledi. Gruplar, bir süre daha sonra da Bekir T. ve Gökhan Y. ile olay sırasında meskende bulunan Gamze Ü.’yü de gözaltına aldı.

TELEFONDA BİR ÖBÜR ŞAHSA AZAP İMAJLARI

Polis grupları, ‘Eskici’ olan soyadını 2019 yılında değiştirdiği ortaya çıkan Yaşar Çakıcı’nın cep telefonu ve toplumsal medya hesaplarında da inceleme yaptı. Telefonda, Çakıcı ile Bekir T. ve Gökhan Y. ile bir arada M.Ş.’ye de azap yaptığına dair imajlar ortaya çıktı. Polis, M.Ş.’yi bulmak için çalışma başlattı.

Gruplar, Çakıcı’nın, toplumsal medyada uzun namlulu silahla kent çeşidi attığı imgelere ulaştı. Çakıcı hakkında bu imgelerle ilgili de soruşturma başlatıldı.

ÇAKICI’NIN YEĞENİYİM DEYİP PARA ALMIŞ

Olayın basına yansımasının akabinde Çiğdem A. isimli bayan da dün Emek Polis Merkezi’ne giderek, Yaşar Çakıcı hakkında şikayetçi oldu. Çiğdem A. sözünde, “Bana Alaattin Çakıcı’nın yeğeni olduğunu söylemiş oldu. Benden birkaç defa borç para aldı. Parayı geri istediğimde ise ödemedi ve beni tehdit etti. sonrasındasındadan öğrendim ki Yaşar kimsenin yeğeni değilmiş. Soyadını da mahkeme sonucuyla değiştirmiş. Haberlerde görür görmez kendisini tanıdım ve ben de şikayetçi olmak için buraya geldim” dedi.

Sorguları devam eden şüphelilerin, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edileceği açıklandı.