Gözü yaşlı anne 41 gündür haber alamadığı oğlunu 50 bin TL ödül ile arıyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Gözü yaşlı anne 41 gündür haber alamadığı oğlunu 50 bin TL ödül ile arıyor
Antalya’da yaşayan ve hasar danışmanı olarak çalışan 29 yaşındaki Rohat Balkı, çalıştığı iş yerinden 3 Ocak tarihinde 2 saatliğine müsaade aldı. Balkı’ya annesi Ruken Gökçen, hem telefondan arama birebir vakitte ileti yoluyla ulaşamadı. Ruken Gökçen’e, akşam saatlerinde oğlunun telefonunun Konyaaltı kıyısı 14 numaralı plajın yakınındaki bir bankta bulunduğu bilgisi geldi. Polis Merkezinden oğlunun telefonunu teslim alan anne Gökçen, tüm aramalarına karşın bir ize ulaşamadı ve kayıp müracaatında bulundu. Anne Gökçen ve yakınları 41 gündür kent genelinde yaptıkları aramalarda Rohat Balkı’dan bir ize ulaşamadı.

SON GÖRÜLDÜĞÜ YERDE DENİZDEN ARAMA YAPILDI

Yapılan teşebbüslerin akabinde Balkı’nın son görüldüğü nokta olan kıyıda denizden bir arama yapılmasına karar verildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Küme Amirliği ve Antalya Kıyı Güvenlik Sualtı Eğitim Merkezi bünyesinde Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) takımları bölgeye geldi. Gerekli hazırlıklarını yapan takımlar, kıyı sınırı boyunca su altında arama çalışması yaptı. Aramalarda drone ve su altı robotu da kullanıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışmalarda bir ize rastlanmadı. Çalışmalar havadan da görüntülendi. Anne Ruken Gökçen, oğlunu arama çalışmalarını gözü yaşlı biçimde takip etmişti.

GÖZÜ YAŞLI ANNE 50 BİN TL ÖDÜL İLE ARMAYA BAŞLADI

Yapılan çalışmalarda bir ize ulaşamayan anne Ruken Gökçen son olarak üzerinde “bulan şahsa 50 bin TL ödül verilecektir” yazan afiş hazırlattı. Gözü yaşlı anne eline aldığı afiş ile oğlunu aramaya başladı. Yaşananları anlatan gözü yaşlı anne, “3 Ocak tarihinde her vakit olduğu üzere işine gitti. daha sonra 2-3 üzere müdürü beni arayarak yemeğe çıktığını ve geri dönmediğini söylemiş oldu. daha sonra ben kendisini aradım telefonu kapalıydı. Meskenine baktık meskeninde de bulamadım. Bir korkmaya başladım. Amcasını aradım. tekrar falezlerde bir arama yaptık, oralara gitmiştir diye. Lakin oralarda da bulamadık. Daima iletiler attım. Lakin telefonu daima kapalı. daha sonra gece birisi bizi aradı telefon bulduğunu söylemiş oldu. Gittik karakoldan telefonu alarak kayıp müracaatında bulunduk. O günden daha sonra haber alamadık” kelamlarına yer verdi.

“KAÇ GÜNDÜR ÇILDIRMAK ÜZEREYİM”

Telefonunu denetim ettiklerini ve bir şey bulamadıklarını belirten Gökçen, “Emniyet de incelemiş. Bir sonuca ulaşmadık. Denizde de arama oldu. Oğlum beni duyuyorsan ne olur yaşadığını söylesin. Sesini duyayım bana kâfi. Kaç gündür çıldırmak üzereyim. goren duyan olursa lütfen haber versin. Artık fazlaca korkmaya başladım. Kendisine bir şey mi yaptı, birisi mi bir şey yaptı bilmiyoruz. Ne olur bana haber verin. Duyuyorsan bana ne olursan bana bir haber ver. Her yerde aradım. Aramadığım yer kalmadı. 50 bin TL ödül koyduk. Her tarafa ilan astık. İlçelere dahi gittik. Şuana kadar bir dönüş olmadı. Benim tek evladımdı” dedi.

Öte yandan, Balkı’nın iş yerinden çıktığı ve kıyıda görüldüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.