Hacimli kirpikler keskin bakışlar!

bencede

New member
Kirpik kıvırıcı

kimi vakit kirpiklerinizi sırf maskarayla kıvırmak ne yazık ki yetersiz kalabilir. Üstelik hacim vadeden maskaralar kullansanız bile sonuç değişmiyor olabilir. Bunun için kirpik kıvırıcı kullanmak hoş bir sistem. Kimileriniz kirpik kıvırıcı kullanma konusunda bir grup dehşetler yaşıyor olabilir. Ben de başlarda imgesi itibariyle kullanmaya çekiniyordum. Üstelik bir de ”kirpiğini kırar, kirpiğini koparabilir” usulü yorumlar işittiğim için kaygım daha da artıyordu. Fakat denemeye karar verdim ve bu vakte kadar kullanmadığıma nitekim pişman oldum. Rimeldilk evvel kirpik kıvırıcı kullanmak hakikaten kirpiklerinizin hacmini arttırıyor. Bazıları rimelden daha sonra da kıvırıcı kullanıyor lakin ben rimel sürmedilk evvel kullanmanızı tavsiye ederim. Şayet siz de kıvırıcı kullanmaktan korkuyorsanız Youtube’dan nasıl kullandığını anlatan görüntülere erişip yardım alabilirsiniz.

Kirpiklerinize fazla dokunmayın

Gün içerisinde kirpiklerinize devamlı dokunuyorsanız bu alışkanlığınızdan bir an evvel vazgeçin. Zira kirpiklere dokunmak onların kırılmasına ve mikrop kapmasına sebep olabilir. Kırılan kirpikler ise ne yazık ki hacimli bir görünüme ulaşamaz.

E vitamini

E vitamini kıl köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Pamuğa damlattığınız vitamini kirpik tabanlarınıza pamuk yada bitmiş bir maskaranın fırçasıyla uygulayarak beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Vazelin mucizesi

Hoşluk ve sıhhat kesiminde sıkça kullanılan vazelini, kirpik bakımı için de kullanabilirsiniz. Vazelin, kirpiklerinize hem dolgunluk tıpkı vakitte hacim verecek. Uygulaması ise çok sıradan. Öncelikle göz etrafınızı temizleyin. Akabinde göz kapağınıza vazelin sürün ve ufak bir pamuk sayesinde kirpiklerinizi göz kapağınıza hakikat yavaşça bastırın. Nizamlı uygulamada harika bir sonuç alacağınıza eminim.