iPhone kullanıcıları dikkat: Apple, eski sürümünü imzalamayı durdurdu

Adanali

Member
Apple, iPhone için iOS 16.1.2 sürümünü yayınladıktan daha sonra iOS 16.1 ve iOS 16.1.1 güncellemelerini imzalamayı duyurdu. Yani artık aygıtını iOS 16.1.2 güncellemesine yükselten iPhone kullanıcıları, eski sürüme yinedan dönüş yapamayacak. Haberin bilgilerina daima bir arada göz atalım.

Apple, iOS 15 sürümünü hala destekliyor

Apple, bir kez iOS 16.1.2 güncellemesini yapan iPhone kullanıcılarının artık iOS 16.1 ve 16.1.1 sürümüne dönmesine müsaade vermeyecek. Teknoloji devi, bu sonucunı neredeyse her yeni güncellemesini sunduktan daha sonra gerçekleştiriyor.


iOS’un eski sürümüne dönmek ekseriyetle Jailbreak yapan ya da yeni güncellemede rastgele bir sorun yaşayıp beğenmeyen şahıslar tarafınca tercih ediliyor. Ama Apple bunu yeni sürümlere teşvik etme niçiniyle müşterilerinin eskilere dönmesini istemiyor.Apple, iOS 16.1 ve iOS 16.1.1 sürümlerini kapatsa da iOS 15’i hala destekliyor. Firma, iPhone kullanıcılarının iOS 15.7.1 sürümüne geri dönmesine hala müsaade veriyor. Ayrıyeten yakın vakitte gelecek iOS 16.2’yi de iPhone kullanıcılarına sunmak için hazırlanıyor.

iOS 16.2 neler sunacak?

Apple, iki gün evvel yeni güncellemeyle gelecek üç yeni güvenlik özelliğini de duyurdu. Firma, iOS 16.2 ile bir arada Güvenlik Anahtarları, iMessage Kişi Doğrulama Kodu ve Gelişmiş Koruma’yı kullanıcıları için getirecek. Bunlara ek olarak Freeform, Always on Display, Canlı Etkinlikler ve Apple Music Sing üzere biroldukça farklı yenilik de iPhone kullanıcılarına sunulacak.

Aralarından en epey dikkat çeken Freeform uygulaması, dijital beyaz tahta vazifesi gorecek. Apple Music Sing de kullanıcılara karaoke istediği vakit ve yerde karaoke zevkini yaşatacak. 16.2 güncellemesinin önümüzdeki hafta duyurulması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple’ın iOS 16.1 ve iOS 16.1.1 güncellemesinde yaptığı üzere eski sürümlere dönmeyi kapatması gerçek mu? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.