İstanbul’un göbeğinde boşanma evresindeki eşi bu biçimde kaçırdı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
İstanbul’un göbeğinde boşanma evresindeki eşi bu biçimde kaçırdı
22 yaşındaki bir çocuk annesi Şilan Topal, şiddet uyguladığı sebebi öne sürülerek 7 yıl evvel evlendiği Mithat Topal’a boşanma davası açtı. Dava 9 aydır sürerken Şilan Topal çocuğuyla birlikte Şişli’de oturan baba konutuna taşındı. Argümana nazaran Mithat Topal, 2 ay evvel mahkeme sonucuyla çocuğunu görmeye gittiğinde çocuğunu kaçırdı. Dün akşam saatlerinde ise Mithat Topal bir taksiye binerek Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’ndeki meskenlerinin önünde oturan Şilan Topal’ın yanına gitti. Mithat Topal, kolundan tutarak Şilan Topal’ı zorla taksiye bindirip kaçırdı. Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine polis takımı sevk edildi. Etraftaki güvenlik kameralarını inceleyen polis grupları olayla ilgili çalışma başlattı.

Şilan Topal’ın babası Abdülhamit Narman, “9 aydır bizim yanımızdaydı. Kapının önünden taksiyle gelmiş almış, götürmüş. Bıçak ve silahla gelmiş, kızımı kaçırdı. Karakola gittik, sabah 4’e kadar bekledik, bir haber alamadık. Sabah ve öğle yine gittik, bir daha haber alamdık. Bir çocuk var. İki ay evvel çocuğu gorebilmek için mahkemeye gitti. Çocuğu kaçırdı ve iki aydır götürmedi. ‘Birkaç gün yanımda kalsın geri götüreceğim’ dedi fakat götürmedi. daha sonra geldi ve kızımı kaçırdı. Daha evvel uzaklaştırma sonucu alınmış, kelepçe takılmış. Bu adamın 30 belgesi var. Nasıl yakalanmıyor bilemiyoruz.” dedi.

Şilan Topal’ın yengesi ise “Kaç yıldır bu bu biçimde çekiyor. Öldürsünler mi? Artık kâfi. Öldürüldükten daha sonra yarar etmiyor. Öldürüldükten daha sonra değil, artık değerli. Küçücük yaşta evlendi. Kaç yıldır şikayet ediyor. Artık insan dayanamıyor. Ben yengesiyim. Biz Küçükçekmece’deydik. Dün akşamdan beri hiç uyumadık. Bayan istemiyor. ‘Boşanmak istiyorum’ diyor. Dayanamıyor bayan artık.” diye konuştu.

Şilan Topal kaçırıldığı sırada yanında olan İkram Özçelik “Dün burada oturuyorduk. Birden teğe otomobil geldi ve durdu. Kız içeriye kaçtı. Geldi, zorla otomobile koydu. Ben peşinden gittim lakin beceremedim. Bağırdık, çağırdık lakin yararı yok. Babası ‘gel eve’ demişti o da biraz oturmak istediğini söylemiş oldu. daha sonra otomobil geldi, zorla götürdü. aslına bakarsan kamera kayıtlarında hepsi var” halinde konuştu.

O ANLAR KAMERADA

hanımın kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda, bir taksinin sokağa geldiği, taksiden inen kişinin bayanı kolundan tutarak zorla taksiye bindirip kaçırdığı görülüyor.