Ölü Elena Fanchini, Goggia: “Gözyaşları tarafından tüketildi”

sosyolog

Global Mod
Global Mod
Kayak dünyası Elena Fanchini’nin zamansız ölümünün yasını tutuyor: Sofia Goggia’nın gözyaşları ve Cortina’daki arkadaşına adanan kırmızı önlük

İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 9 Şubat 2023

Spor hala ağlıyor.

Orada ölüm Alp kayakçısının Elena Fanchini beyaz sirki ve ötesini gölgede bıraktı. Meribel’de (Fransa) milli takımın kızları, eski meslektaşlarının ve arkadaşlarının kayboluşunu acı içinde öğrendiler. Mikaela Shiffrin ve Lindsey Vonn da İtalyanların taziyelerine katıldı.

Sofia Goggia ve Elena’ya adanmış kırmızı önlük

Dünya altın madalyası arayışında, bugünlerde hala yoksun Sofya Goggia düşüncelerinin çoğunu adamaktan kendini alamaz.arkadaş Elenanedeniyle dün hayatını kaybeden kanser uzun süredir mücadele ettiği şey.

Son 20 Ocakinişinde kortina d’AmpezzoSofia, zaferini Elena’ya adamıştı ve ona kırmızı önlük Uzmanlık lideri: “Bu zafer, hassas bir dönemden geçen Elena Fanchini’nindir” diye medyaya yorum yaptı. Hepsi başlangıçta kollarında yasla – ve Courchevel’in süper G’sindeki milli takımın adamları gibi – maviler, gözleri ve gözyaşlarıyla parçalanmış kalpleri ile piste geri döner.

Kayak sevgisi, Elena’nın gücü

Elena kendisi söylemiştikayak sevgisi bu onun ana gücüydü. Tümünde. Sakatlıklardan sonra yarışa geri dönmesi için her zaman itici gücü olmasının yanı sıra kayak, ona yarışlarda da yardımcı olmuştu. kansere karşı savaş: «O anlarda kayak yapmak bana çok güç verdi, diye düşündüm. ben kemoterapideyken».