Saçlardaki kusurlu görünüme son!

bencede

New member
İlik yağı, tam bir kolajen kaynağıdır. Bu niçinle saç ve cilt, kemik sıhhati başta olmak üzere birfazlaca yararı vardır. Hazır olarak satılan ilik yağı konutta de çarçabuk yapılabilir.


İlik Yağının Saça yararları

İlik yağı saça faydaları saymakla bitmez. Saf ilik yağı saç dökülmesini önler, sağlıklı saç çıkmasını sağlar. Doğal nemlendiricidir, bu sayede saç tellerinin kuruluğunu giderir, kırılmasını önler.Saç köklerini besler saç tellerini kalınlaştırır. Saf ilik yağı hücre yenileyicidir bu sayede saç derisini yeniler ve kuruluğu giderir. Saç derisinin muhtaçlığı olan protein, kolajen, vitamin üzere unsurları sağlar. Saça ilik yağı kullananlar hoş sonuçlar aldığını belirtmiştir.İlik Yağı Saç Çıkarır mı?

Saf kemik iliğinde; kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, çinko, demir, selenyum üzere mineraller, B12, A, K üzere vitaminler vardır. hem de omega 3, omega 6 barındırır. Bu kadar güçlü içeriğe sahip olan bu eser saç sıhhati için inanılmaz faydalıdır. Saf ilik yağı saçı besler, dökülmeyi önler ve yeni saç çıkmasını sağlar.


Saf İlik Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saf ilik yağı saç için direkt uygulanabilir. Ayrıyeten hindistan cevizi, argan yağı, çay ağacı yağı üzere öbür eserlerle karıştırılarak da saça uygulanabilir.

Hazırlanan ilik yağı güzelce karıştırılır. Doğal yağ olduğu için çarçabuk yumuşar. Fakat kış mevsiminde benmari yordamı eritilerek de saça uygulanabilir.

Saf ilik yağı saç tabanlarından başlayıp saç uçlarına kadar her bölgeye masaj yapılarak uygulanır. Akabinde saçlar streç sayesinde kapatılır bu sayede ısı yardımıyla saç derisine daha fazla nüfus eder. Saf kemik iliği yağı en az yarım saat mümkünse iki saat saçta bekletilir.


Saf İlik Yağı Saçtan Nasıl Temizlenir?

Saçta iki saat bekletilen saf ilik yağı saçtan temizlemek çok kolaydır. Saçları temizlemek için saçı ıslamadan şampuan kullanılır. Saçlar kuru olarak uygunca şampuanladıktan daha sonra ılık suyla yıkanır ve durulanır. Gerekli görülürse tekrar şampuanlama süreci yapılabilir.