Sarıyer’de orman ortasında kesilmiş atlara ilişkin modüller bulundu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Sarıyer’de orman ortasında kesilmiş atlara ilişkin modüller bulundu
Olay, 21 Kasım Pazar akşam saatlerinde Zekeriyaköy’de meydana geldi. Yaşadığı sitenin çabucak yanındaki ormanda kızlarıyla köpeğini gezdiren Orhan Taştekil, iç kısımlara yanlışsız giden tekerlek izlerini fark etti. Araçla girilemeyen alandaki izleri takip eden Taştekil, vahim görünüm ile karşılaştı. Ormanda kesilmiş at başı ve modülleri bulan Taştekil, at etlerinin de alınarak gdolayılmüş olduğunu gördü. Akabinde Taştekin, polis ve belediye gruplarına haber verdi. İhbar üzerine ormana gelen polis grupları inceleme yaptı.

İnceleme kararında 2 atın kesildiği ve etlerinin getirilen naylon poşetlere konularak gdolayıldüğü, öbür organlarının orman ortasında bırakıldığı anlaşıldı. Ayrıyeten olay yerinde, etlerin ayrılmasında kullanıldığı düşünülen bir küvet ile etleri taşımak için getirilen naylon torbalar da bulundu. Kesilen at etlerinin, etraftaki kasap ya da lokantalara satılmış olabileceğini düşünen polis grupları etrafta çalışma başlattı.


‘ATLARI KESİP ETLERİNİ ALIP GÖTÜRMÜŞLER’

Köpeğini gezdirirken ormandaki atlara ilişkin organ kesimlerini bakılırsan Orhan Taştekil, “Açıkçası bu yol hiç bir biçimde ne denetim ediliyor ne takip ediliyor. Yani burada piknik yapılıyor. İçki şişelerinden tutun da aklınıza gelecek her türlü pislik, aklınıza ne geliyorsa, buraya tinerciler de geliyor. hiç bir biçimde yani ne belediye ne polis tarafınca ne de jandarma hiç bir Allah’ın kulu buraya gelip de burada ne var ne yok diye bakmıyor. Sonuçta işte maalesef bu biçimde bir olay oldu. Dün akşam itibariyle bu yoktu. Biz köpeğimizi gezdirirken bir baktık daha dün akşam olmayan otomobil izleri, olağandışı bir biçimde göze batıyor aslına bakarsan. daha sonra benim küçük kızım gördü. ‘Baba şurada bir şeyler var. Ne olduğunu anlayamıyorum’ dedi. Yaklaştım, baktım. İşte sizin de artık gördüğünüz imgeler. Yılkı atları bunlar. Bunlar genelde yılın muhakkak aylarında özgür bırakılır. O gariban hayvanlar sağda solda dolaşırlar. Belirli ki, iki adedini burada katletmişler. Yani artık kimsenin günahını alacak halim yok lakin buralar bu kadar denetimsiz olursa olacağı budur. Akşamları burada silahlar patlıyor. Açıkçası abarttığımı düşünmeyin yani hakikaten bu biçimde. İndim, baktım, fotoğrafları de çektik. Kızlarla birlikte çabucak ilgili yerlere bildirdik. Atları kesip etlerini alıp götürmüşler. Artık natürel burada kalan muhakkak kısımları var ancak o etleri aldılar götürdüler. O etleri Allah bilir, bir kasaba mı sattılar? Kendileri mi yediler? Bilmiyorum. Bunlardan her şey beklenir” diye konuştu.


‘KİM BİLİR NE İŞLER DÖNÜYOR FAKAT BİZ BİLMİYORUZ’

Kızı Elvan Taştekil ise, “Ben her gün akşam ve sabah ormanda köpeğimizi gezdiririm. Ben dün sabah ve dün akşam çıktığımda buradan geçerken yoktu bu. Akşam olmuş bence. Zira bu sabah çıktığımda miyop olduğum için fazlaca oraları nazaranmedim. Bir şey olduğunu anladım lakin yani nazaranmedim. Akşam da çıkınca babam da gelip fotoğrafını falan çekince gördüğüm şeyin kesilmiş at olduğunu anladım. Burada Kurban Bayramı’nda falan daima kurban kesiyorlar. Çer çöp etrafta bırakıyorlar. Baştır, bacaktır. bununla birlikte piknikçiler de geliyor. Tüm çöplerini ortalıkta bırakıyorlar. Kimse burayı hakikaten denetim etmiyor. Sabah bir çıkıyoruz her yer bira şişesi dolu atılmış. Ormana da ziyan veriyor bunlar. Yani biz de topluyoruz elimizden geldiğince ancak hiç kimse burayla ilgilenmiyor. Kim bilir ne işler dönüyor lakin biz bilmiyoruz” dedi.