Son dakika… Taksim’de genç kızı felç eden öldüresiye dayak! Ameliyata girersek elimde kalırsın

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Son dakika… Taksim’de genç kızı felç eden öldüresiye dayak! Ameliyata girersek elimde kalırsın
Beyoğlu Taksim’de meydana gelen hadisede aşçılık yapan 24 yaşındaki Zehra Meraklı, ablası Büşra Meraklı’nın nişan merasimi daha sonrası kutlama yapmak için akşam saatlerinde yakınlarıyla birlikte bir restorana gitti.

Yemek daha sonrası genç kız, tuvaleti kullanmak için bir cümbüş yerine girdi. Cümbüş yerinden çıkacağı esnada Meraklı’ya gerisinden yaklaşan yabancı asıllı bir şahıs, yere yatırdığı genç kızı tekraren yumruk ve tekme atarak öldüresiye dövdü.

Dakikalarca süren dayağın akabinde şahıs, genç kızın ablası ve etraftakilerin ortaya girmesi daha sonrası olay yerinden kaçtı. Genç kızın öldüresiye dövüldüğü o dehşet anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İmgelerde, genç kızın yerden çıktığı sırada gerisinden gelen şahsın çekerek yere düşürdüğü ve tekraren tekme, yumruklarla saldırdığı görüldü.

ÖLDÜRESİYE DAYAK YİYEN GENÇ KIZIN YÜZÜ FELÇ OLDU

Olayın akabinde yüzü tanınmaz hale gelen Zehra Meraklı, yakınları tarafınca şuuru kapalı bir biçimde Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine gdolayıldü. Genç kızın burada baş travması geçirdiği belirlendi.

Sonlarının zedelenmesi niçiniyle yüzünün sol tarafı kısmi felç olan genç kız, 2 günlük tedavisinin akabinde hastaniçin taburcu edildi. Genç kız olayla ilgili kendisine saldıran şahıstan şikayetçi oldu.

“YÜZÜMÜN SOL TARAFINDA FELÇ, SAĞ TARAFINDA KISMİ KIRIKLAR VE ÜST ÇENEMDE YAMUKLUK VAR”

Olayla ilgili konuşan Zehra Meraklı, “Bundan 1 ay evvel ailece ablamla eniştemin nişanından daha sonra bir yerin çıkışında hiç tanımadığım yabancı asıllı biri tarafınca hücuma uğradım.

Art taraftan enseme bir darbe geliyor ve ben o darbe kararı düşüp bayılıyorum. Ailem ne oldu bitti derken beni yerde kanlar ortasında buluyor. O an beyin kanaması geçiriyorum ve hastaneye kaldırıyorlar. bir süre hastanede yattım.

Olayın üzerinden 1 ay geçti ve yüzümün sol tarafında felç, sağ tarafında kısmi kırıklar ve üst çenemde yamukluk var. Daima hastanelerdeyim” dedi.

“DOKTORLAR, ‘AMELİYATA GİRERSEK ELİMDE KALIRSIN’ DİYOR”

Meraklı, “Şahsın ismi, cismi, kimdir nedir bilmem, yolda görsem tanımam, zira aslına bakarsanız ardımdan vuruyor. Tanımıyorum ve bir niçini de yok. Tahminen bir bakışma üzere bir şey olsa içim soğur fakat hiç bir niye yok.

Geliyor ardımdan vuruyor, yere düştükten daha sonra yerde tekmeliyor ve beyin kanaması geçirene kadar devam ediyor.

Kafatasımın her tarafında kırıklar var. Hangi hastaneye, hangi doktora gitsem elimde kalıyor. Ameliyat günüm aşikâr, sıram geliyor daha sonra hekim geliyor ameliyatın iptal diyor.

niye hocam diyorum, ‘Ameliyata girersek elimde kalırsın’ diyor. Acil diyorlar yatıyorum daha sonra çıkışım oluyor, sonuç yok.

daha sonra öbür bir hastaneye gidiyorum, ‘Biz bu kısımda üç hekimiz, üçümüz de istifa ettik seninle ilgilenemem’ diyor. Daima diğer hastanelere gidiyorum. 1 aydır bu türlü devam ediyor” sözlerini kullandı.

“AİLEM BENDEN DAHA PERİŞAN DURUMDA, OLAYI SİNDİREMİYORUZ”

“Ben 24 yaşındayım, olağan hayatıma dönmeye çalışıyorum” diyen Meraklı, “Kalıcı izlerim olur mu olmaz mı bilemiyorum. Olağan hayata dönemiyorum, ruhsal olarak da çöktüm, bedenen de çöktüm.

Nereye elimi uzatsam elimde kalıyor. Nitekim ruhsal ve mental olarak hayli yoruldum. Ailem benden daha perişan durumda. Bu olayın olduğu akşam bir abla için fazlaca sıkıntı.

Kan ortasındayım ve başımda kurşun yarası mı var ne oldu bunun niçinini arıyorlar. Bir aile için epey sıkıntı, olayı sindiremiyoruz. Ben kendime geldiğimde saat 08.30 falandı.

Şuurum yerine geldiğinde ben işe gideceğim diye gözümü açtım. Aşçıyım ve işimi de severek yapıyorum. Gözümü açtım saat 8 buçuk ve hastanedeyim, yüzüm gözüm şişlik ortasında, kırıklarım ve ağrılarım var.

daha sonra yavaş yavaş dank etti. 1 aydır meskende yatıyorum daima, konut ve hastane ortası gidip geliyorum. Kendi imkanlarımla ne var ise yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.