Workup Agri’nin 2. devri başlıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Tarım, besin ve hayvancılık kesimi ekosistemine yönelik sürdürülebilir ve ölçeklenebilir iş modeline sahip teknoloji teşebbüslerinin büyümesine takviye olmayı amaçlayan Workup Agri, 7 teşebbüsle 2. periyodunu başlatıyor.

Yeni periyoda Cowealthy, Farmingo, Hydrolyx, Kozalak, Momentum AR-GE, Move On ve Nanomik teşebbüsleri katılıyor.

Programın hibrit olarak sürdürülen 1. devri, Haziran ayında 5 teşebbüsün mezun olduğu Demo Day aktifliğiyle tamamlanmıştı. Yeni devirde de hibrit bir çalışma tertibi ile sürecek programda teşebbüsler, mentorlar ve program grubu fiziki olarak da buluşacak.

6 ay süren program, teşebbüslerin hızlanmalarına yardımcı oluyor

Tarım, besin ve hayvancılık dikeyinde akıllı teknolojileri kullanan teşebbüslerin hızlanmalarına yardımcı olan Workup Agri Programı’nın 2. devrinde teşebbüsler, Hackquarters yürütücülüğünde 6 ay boyunca alanında uzman mentorlar, banka iştirakleri, ekosistem temsilcileriyle bir ortaya gelecek.

WorkupAgri.ist internet sitesi üzerinden müracaatların yıl boyunca açık olduğu programa dahil olacak teşebbüsler, sunumlarının akabinde İş Bankası Girişimcilik Ünitesi, İş Bankası Tarım Bankacılığı Pazarlama Kısmı ve Hackquarters grubundan oluşan heyet değerlendirmeleriyle belirleniyor.

Programa kabul edilmelerinin akabinde teşebbüslerin aktüel durumları ve takviyeye muhtaçlık duydukları noktalar birebir görüşmelerle tespit ediliyor. Uygun eşleştirmeler ve yönlendirmeler yapılarak teşebbüslere muhtaçlıkları doğrultusunda özelleştirilmiş bir program hazırlanıyor.

İş birliği ve mentorluktan yatırım imkânlarına erişime kadar epey taraflı destek

Programda kendi alanlarında uzman şahıslardan mentorluk, teşebbüslerin muhtaçlık duyacağı alanlarda eğitim, fiyatsız bulut ve sunucu kullanım hakkı üzere takviye paketleri sunuluyor.

Girişimlere bu süreçte ayrıyeten, İş Bankası Kümesi iştirakleri başta olmak üzere iş birliği ve yatırım imkanlarına erişim fırsatları, yurt içi ve yurt dışı fiziki ve online etkinliklere iştirak hakkı, basılı ve dijital mecralarda kendilerini tanıtma imkanı da sağlanıyor.

Workup Agri teşebbüsleri, program boyunca Kolektif House Levent’te ofis dayanağının yanı sıra yerli ve küresel epeyce sayıda iş ortağının startup’lara yönelik tahlil ve hizmetleri için fiyatsız ya da indirimli kullanım hakkına sahip oluyor.