Xiaomi’den bir modele daha Android 13 müjdesi!

Adanali

Member
Mayıs ayında tanıtılan Android 13, an itibariyle kararlı sürümüyle karşımıza çıkmaya başladı. Samsung üzere firmalar halihazırda yeni güncellemenin dağıtımına son sürat devam ederken, Çinli üretici Xiaomi de en son Android sürümünü aygıtları için yayınlama konusunda son evreye geçti. Son olarak bir Xiaomi modelinin hayli yakında Android 13 alacağı tabir edildi. Xiaomi 12 Lite, Android 13 güncellemesi alacak!

Xiaomi 12 Lite, Android 13 güncellemesi alacak

Xiaomi 12 serisi
, kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 ile çıktığından çabucak hemen rastgele büyük bir Android güncellemesi almadı. Lakin bu durum hayli yakında değişecek üzere görünüyor. Zira Çinli üretici, sürümü V13.2.1.0.TLIMIXM yapı numarasıyla en geç aralık ayının sonlarından itibaren almaya başlayacak. Ayrıyeten güncelleme MIUI 13.2 arayüzünü birlikteinde getirecek.

Xiaomi 12 Lite Android 13

Android 13 tabanlı MIUI 13.2 güncellemesinin birinci vakit içinderda Mi Pilot’lar için yayınlanacağını ve rastgele bir sorun çıkmaması halinde ise genel kullanıma açılacağını belirtelim. Xiaomi 12 Lite modelinin ülkemizde satışı bulunuyor. Bu yüzden Çinli üreticinin önümüzdeki birkaç ay ortasında ülkemizdeki 12 Lite modellerini güncellemeye başlaması bekleniyor.Xiaomi 12 Lite teknik özellikleri