Ameliyattan sonra komada olan Daniele Scardina, yönetici: “Hastalık belirtisi yok”

sosyolog

Global Mod
Global Mod
Humanitas’ta gerçekleştirilen acil kafa ameliyatı sonrası komaya giren boksör Daniele Scardina’nın sağlık durumu nedir?

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 2 Mart 2023

Boksörün sağlık durumu ciddi ama stabil Daniel Scardinaani bir hastalık nedeniyle bilincini kaybettikten sonra Milano, Rozzano’daki Humanitas Kliniğinde acil ameliyata alındı.

Daniele Scardina ameliyattan sonra komada

“Bize dün geceki operasyonun iyi geçtiğini söylediler, bu sabah 7’de tablonun sabit olduğunu doğruladılar, ancak şimdi uyanmak için her zamanki 48 saati beklememiz gerekecek.” O açıkladı Alexander ÇerçiMilano, Buccinasco’daki FitSquare spor salonunda antrenmanın sonunda hastalandıktan sonra Rozzano’daki Humanitas kliniğinde acil kafa ameliyatının ardından şu anda komada olan Milanlı boksörün destekçisi.

“Bu oyunun bir parçası, yüzünüze yumruk yediğiniz bir spor, top atmıyorsunuz. Ama bunun birçok nedeni olabilir, belki de Daniele atletik eğitiminin bu aşamasında stresliydi. Her vaka farklıdır, bir boksörü her gün komada beklememeliyiz” diye ekledi Cerchi.

Müdür: “Hastalık belirtisi yok”

Ayrıca Scardina’nın menajeri, Milanlı boksörün trajediye kadar olan olağan antrenmanlarından oluşan 28 Şubat gününün izini sürdü. Cherchi, “Dün Daniele her zamanki gibi antrenman yapıyordu, 24 Mart’ta Milano’daki Allianz Cloud’daki maça hazırlanan bir idman seansındaydı,” dedi.

“Ben orada değildim, ancak Mısır kökenli başka bir profesyonelle değiş tokuş yaptıktan sonra ringden sorunsuz bir şekilde çıktığını gösteren bir video aldım. Diğerleriyle güler ve şakalaşır, biraz daha boşaltır ve soyunma odalarına gider. Hastalık uyarısı yok. Üstelik bayılmamıştı” diye ekledi.

Hemen soyunma odasında, orada bulunanların canlandırmalarına göre, Scardina kulağında keskin bir acı hissetmiş ve bu da onun yere yığılmasına neden olmuş.