Honda deneyimi TOGG’da: İşsiz kalan işçi projeye dahil edilecek

Felaket

New member
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki fabrikasını kapatan Japon otomotiv devi Honda’nın deneyimi, TOGG’a aktarılıyor. Honda’da çalışıp deneyim kazanan lakin fabrikanın kapanmasıyla işsiz kalan nitelikle işçinin TOGG çatısı altında toplanması planlanıyor. birinci vakit içinderda Honda’nın Fabrika Müdürü Murat Akdaş ve 63 kişilik grubu TOGG’a geçti. Honda’dan ayrılan başka nitelikli elemanların da fabrikanın kurulması daha sonrasında işe alınması gündemde.

HONDA’NIN EN PAHALISI DENEYİMİ

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın “Honda’daki en değerli şeyi aldık” açıklamasının akabinde Japon otomotiv devinin kapanan fabrikasının müdürü Murat Akdaş ve 63 kişilik takımın TOGG’a geçiş yaptığı ortaya çıkmıştı. Yeni Şafak bu kıymetli transferin bilgilerina ulaştı.

TOGG, geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabındann birinci sefer üretim bandından imgeler yayınladı.

MANZARADAKİ GRUP

Transfer olan grup, TOGG’un prototip atölyesinde çalışıyor. Tekniker ve operatörlerden oluşan grup TOGG’un gövdesini yapıyor. Geçtiğimiz günlerde TOGG toplumsal medya hesaplarından üretim ve montaj sürecine ait imgelerini yayınladı. Herkesi heyecanlandıran o görüntüde aracın montajını yaparken görüntülenen teknik çalışanın, Honda’dan transfer edilen takım olduğu öğrenildi.

ÜRETİM SORUMLUSU HONDA’DAN

Transferin yıldız ismi olan Akdaş, TOGG’da kritik vazifeler üstlendi. 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de Fabrika Yöneticiliği nazaranvini yürüten Akdaş, TOGG’da inşaat proje idaresi ve üretim sorumluluğu durumlarında nazaranv yapacak.

TRANSFER DEVAM EDECEK

TOGG idaresi yola birinci çıkıldığında “Türkiye’de otomotiv kesiminde üretilen bütün kıymetlerin TOGG bünyesinde yeni bir bedele dönüştürülmesi” için çalışılacağa belirtilmişti. Bu kapsamda Honda’nın kapanmasıyla işsiz kalan öbür nitelikli elemanların da, fabrikanın ve üretim bantlarının kurulmasıyla istihdam edileceği öğrenildi.