Tam hali 80, yarısı 5 bin TL: İsteyen aracının gerisine takabilir

Felaket

New member
Odunpazarı ilçesinde yaşayan Serdar Közmez’ın, motosiklet takasıyla aldığı römork dikkat çekiyor. Közmez, yaklaşık 2 yıldır meskeninin garajında sakladığı 1990 model arabadan yapılmış römorku satılığa çıkardı ve büyük ilgi topladı.

İHA

Arabanın tam halinin piyasa pahası 80 bin TL iken, ikiye bölünüp römork haline getirilmesiyle birlikte 5 bin TL’ye satılması dikkat çekti. Ortadaki fiyat farkının, aracın motorunun, tavanının, ön kısmının ve ruhsatının olmamasından dolayı kaynaklandığı öğrenildi.

Bu şekil römorkların dekoratif olarak kullanıldığını söyleyen Közmez, isteyen aracının gerisine da takabileceğini belirtti.

İHA

“Bunu genelde dekoratif olarak kullanıyorlar”

Sıhhat işçisi Serdar Közmez, “Römorku 2 sene evvel motosiklet takasıyla aldım. Fiyatını pek önemsemedim o yüzden 5 bin liraya satılığa çıkardım. Bunu genelde dekoratif olarak kullanıyorlar. İsteyen aracının gerisine takıp da kullanabilir. Römork 750 kilogramın altında olduğu için ruhsatsız. O yüzden fiyatı uygun. Olağanda bu aracın tam halinin piyasa pahası 80 bin TL, fakat römork olarak 5 bin TL’ye satıyorum” dedi.